حجت الاسلام امینی:دلیل اکثر مشکلات جامعه و خانواده ها،دوری از کتاب و کتابخوانی است/همانطور که دولت با گرانی بنزین قصد صرفه جویی در انرژی دارد باید نظارت و صرفه جویی خود را در همه زمینه ها انجام دهد/اساس بسیج ما اخلاق و معرفت است

حجت الاسلام امینی:دلیل اکثر مشکلات جامعه و خانواده ها،دوری از کتاب و کتابخوانی است/همانطور که دولت با گرانی بنزین قصد صرفه جویی در انرژی دارد باید نظارت و صرفه جویی خود را در همه زمینه ها انجام دهد/اساس بسیج ما اخلاق و معرفت است

به گزارش خبرگزاری امید،نماز جمعه این هفته شهرستان مسجدسلیمان به امامت حجت الاسلام امینی امام جمعه این شهرستان برگزار شد.
حجت الاسلام امینی در ابتدای خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت همه مردم به تقوای الهی و تبریک ولادت حضرت رسول اکرم(ص) گفت:حضور امامزادگان در نقاط مختلف کشور و تقویت ایمان بسیار مهم است زیرا تجربه نشان داد که هرجا تقوا و ایمان بیشتر باشد آن جا آبادتر،آرام تر و توسعه یافته تر است زیرا باید اهمیت دین و تقواپیشگی گفته شود.
وی ادامه داد:طبق توصیه امام خمینی(ره)باید روز به روز درک و معرفت خود را افزایش دهیم و اینکه امروز نفاق در داخل و کفر از بیرون کشور را دنبال میکند وظیفه ما این است که هوشیار و متحد پیش برویم تا زمینه فرج منجی عالم بشریت را فراهم کنیم زیرا یکی از اقدامات رسول اکرم(ص)بسیج و یکپارچگی سرمایه انسانی بود.
امام جمعه مسجدسلیمان افزود:نقش بسیج ما در جنگ تحمیلی بسیار پررنگ بود و باید اساس بسیج ما معرفت و اخلاق باشد زیرا هرجا که معرفت را از دست دادیم دچار آسیب شدیم.
وی در ادامه ضمن تبریک هفته کتابخوانی تاکید کرد:کتاب و کتابخوانی بسیار مهم است و نقش ادارات کتابخانه ها در این مسیر مهم و ضروری است که بنظرم بیشتر این ناهنجاری ها و مشکلات خانواده ها بخاطر دوری از کتاب و کتابخوانی است،یکی از نهادهای مهم در خصوص ایجاد فرهنگ کتاب خوانی،صدا و سیما است که قطعا صدا و سیما یا رسانه ملی ما هم تاکنون خدمات زیادی ارائه داده است که به تعبیر امام خمینی(ه)یک دانشگاه عمومی است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به افزایش قیمت بنزین عنوان کرد:همه تابع قانون هستیم اما انتظار می رود دولت در بحث گرانی و افزایش قیمت های اجناس دیگر نظارت کند و باید به مردم نشان نشان بدهیم خروجی این صرفه جویی در مصرف انرژی کجا صرف می شود و چیزی که باید دولت باید منظر داشته باشد بحث صرفه جویی و نظارت در تمام زمینه ها مثل معوقات بانکی،نظام مالیاتی و….. است.

درباره نویسنده

1668مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبرگزاری امید. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی