محور اهواز – مسجدسلیمان رکورد دار بیشترین آمار وقوع تصادفات/در ایام نوروز وانت بارها نمیتوانندمسافر داشته باشند

به گزارش خبرگزاری امید//رییس پلیس راه خوزستان با اشاره به موافقت با پیشنهاد توقیف یک ماهه وانت بارهایی که در ایام نوروز اقدام به حمل و نقل مسافر می کنند، گفت: این امر در افزایش ایمنی راه ها و ارائه بهتر خدمات بسیار موثر است.

قاسم قدرتی در جلسه کمیسیون ایمنی راه ها که روز سه شنبه، 4 اسفندماه در اهواز برگزار شد، با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س)اظهار کرد: بر اساس آمار پزشک قانونی در ده ماهه امسال تعداد 4991 فقره تصادف در سطح راه های برون شهری استان به وقوع پیوست که این آمار 54 فقره معادل یک درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش یافته است و از این تعداد 370 فقره تصادف منجر به فوت شده که 56 فقره معادل 13 درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: در مجموع تعداد متوفیان 435 نفر بوده است که 81 نفر معادل 16 درصد نسبت به سال گذشته با کاهش روبه رو شده و همچنین 896 فقره تصادف جرحی در 10ماهه امسال رخ داده که 21 فقره معادل 2 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است و با تعداد 1231 نفر مجروح، 70 نفر یعنی معادل 6 درصد نسبت به سال قبل افزایش را شاهد هستیم.

قدرتی ادامه داد: تعداد تصادفات خسارتی بیش از 3700 فقره بوده که 89 فقره معادل 2 درصد افزایش را نشان می دهدو همچنین عدم توجه به جلو علت وقوع 21 درصد از تصادفات، تخطی از سرعت مطمئنه 22 درصد، علت انحراف و تجاوز به چپ 11 درصد، عدم رعایت حق تقدم و عبور 11 درصد و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی 15 درصد تصادفات را تشکیل می دهند.

رئیس پلیس راه خوزستان عنوان کرد: محور اهواز – مسجدسلیمان – اندیکا – شهرکرد، دارای بیشترین آمار وقوع تصادفات است و مسیر اهواز – اندیمشک در جایگاه دوم، مسیر آبادان – اهواز در جایگاه سوم، مسیر رامشیر – امیدیه – دیلم در جایگاه چهارم و مسیر بهبهان – رامهرمز در جایگاه پنجم قرار دارد.

وی بیان کرد: همچنین باید اقدامات لازم در خصوص ایجاد روشنایی در مسیرها، رفع افتادگی شانه ها، نصب گاردریل در حاشیه پرتگاه ها، رفع پیچ ها و گردنه های خطرناک، اصلاح و رفع نقاط حادثه خیز و تعویض محورهای کم عرض و جداسازی مسیرهای رفت و برگشت اقدام کنیم.

قدرتی خاطرنشان کرد: در خصوص ارتقای آگاهی و دانش ساکنین مناطق مسکونی حواشی راه ها پیشنهاد می کنیم تا دهیاران و بخشداران در این زمینه همکاری کنند تا شاهد ایمن شدن جاده ها و پیشگیری از سوانح جاده ای خصوصا در ایام نوروزی باشیم.

khzns

درباره نویسنده

1669مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبرگزاری امید. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی