امام جمعه مسجدسلیمان:بعضی نخبگان ما آخرت گرا نیستند/متاسفانه اکثر سبک ها در جامعه سبک اسلامی نیستند/سیاست باید با صداقت و صفا باشد

امام جمعه مسجدسلیمان:بعضی نخبگان ما آخرت گرا نیستند/متاسفانه اکثر سبک ها در جامعه سبک اسلامی نیستند/سیاست باید با صداقت و صفا باشد

به گزارش خبرگزاری امید،نماز جمعه این هفته شهرستان مسجدسلیمان به امامت حجت اسلام امینی امام جمعه این شهرستان برگزار شد.
حجت اسلام امینی در ابتدای خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت همه مردم به تقوای الهی و با اشاره به مشکلات عدم مطالعه و تاثیرات آن در جامعه،اظهار کرد:عدم مطالعه کتاب بویژه تاریخ انقلاب و قبل از آن موجب شده است تا در تحلیل مسائل دچار مشکل شویم و این موضوع باعث شد تا در اکثر زمینه های مدیریتی مشکلاتی داشته باشیم.
وی ادامه داد:در بحث آخرت حجت بر ما تمام است و خداوند در شب اول قبر،بی کسی صحرای محشر به کمک کند زیرا هیچ تفاوتی بین چهارلنگ و هفت لنگ یا سیاه و سفید نیست و در قرآن آمده است که اینها تنها برای دسته بندی اجتماعی است.
خطیب جمعه شهرستان افزود:در دل محرم و صفر متاسفانه در چمبره سبک های غربی هستیم اما هیئت ها و روضه های خانگی باعث شدند تا ما غرق نشویم و بتوانیم راهی برای برون رفت پیدا کنیم زیرا سبک هایی که در جامعه و مدیریت ها می بینیم سبک زیاد اسلامی نیستند و به همین دلیل هم راهگشا نبوده و نیست.
امام جمعه مسجدسلیمان در بخشی دیگر از سخنان خود عنوان کرد:یکی از سبک های اهل بیت سیاسی بودن بود که سیاست الهی است اما نه آن سیاستی که وقتی مطرح می شود حس بدی پیدا می کنیم.لذا سیاست باید همراه با صدق و صفا باشد مثل سیاستی که حضرت علی(ع)در غررالحکم فرموده است اگر کسی بتواند نفس،شهوت،وسوسه های درونی و…..را مدیریت کند این بزرگترین سیاست خواهد بود.
وی با بیان اینکه سیاست ما دیانت ما است،اظهار کرد:متاسفانه سالهاست بعضی از بچه های مسجدسلیمان،لالی و اندیکا منطقه را به خاک سیاه نشانده اند و یکی از پسرفته ترین مناطق کشور همین منطقه مسجدسلیمان،اندیکا و اللی است زیرا اینها همه زیر سر خودمان بوده بخاطر اینکه سیاست های هیجانی و… که مثال یکدفه گفتند جابه جایی مسجدسلیمان،که سریعا تابلویی در دو راه لالی نصب شد که “به شهر پارسوماش خوش آمدید”،اینها به این دلیل است که همیشه احساسی عمل کردیم و هرگز عقل و سیاست مبنایی در کار وجود نداشته است زیرا بعضی نخبگان ما آخرت گرا نیستند.
حجت اسلام امینی اضافه کرد:وقتی که بعضی سیاست ها الهی نباشد خروجی آن می شود مسجدسلیمان فعلی،مسجدسلیمانی که خوشبختانه حال ورق برایش برگشته است و در حال حرکت هستیم زیرا آغاز این مسیر انجام اقدامات بنیادین،عقلی و فرهنگی است.
نماینده ولایت فقیه در شهرستان مسجدسلیمان افزود:تشکر میکنم از میته امداد امام خمینی (ره) برای تاسیس صندوق امداد ولایت را تاسیس کرده است که کارت های عضو شتاب دارد بدون بهره در راستای روا شکنی حرکت می کند.
وی ادامه داد:باید به مداحان شهرستان خسته نباشید میگویم اما در ایل بختیاری سبک سرآمدی برای محرم و صفر نداریم و این جای ناراحتی دارد زیرا در یک ایل تما شیعه که در دل زاگرس خود امامزادگان زیادی جا داده است و چرا ۱۰۰سال گذشته با این پیشینه مشکل پیدا کردیم زیرا اکثر سبک های ما وارداتی و غیربومی است.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مسجدسلیمان در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در منطقه تاکید کرد:در استان خوزستان مسجدسلیمان سرآمد بیکاری است.
حجت اسلام امینی ادامه داد:باب دلسوزی به دولت عرض میکنیم بیائیم همانطور که از آمریکا ناامید شدیم از اروپا هم ناامید شویم زیرا قبال گفتیم که اروپا کسی نیست اما متاسفانه از آمریکا اجازه می گیرد.

درباره نویسنده

1666مطلب نوشته است .

One Comment on “امام جمعه مسجدسلیمان:بعضی نخبگان ما آخرت گرا نیستند/متاسفانه اکثر سبک ها در جامعه سبک اسلامی نیستند/سیاست باید با صداقت و صفا باشد”

  • راه اندازی هتل wrote on ۱۷ اسفند, ۱۳۹۸, ۶:۳۹

    سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم
    باعث ایجاد انگیزه براتون
    بشه

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبرگزاری امید. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی