با حضور پهلوان حاج محمدرضا طالقانی همایش بزرگداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای در مسجدسلیمان برگزار شد+گزارش تصویری

با حضور پهلوان حاج محمدرضا طالقانی همایش بزرگداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای در مسجدسلیمان برگزار شد+گزارش تصویری

به گزارش خبرگزاری امید،شامگاه یکشنبه همایش بزرگداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای با حضور پهلوان نامی کشور حاج محمدرضا طالقانی،مدیران هیئت های ورزش پهلوانی شهرهای دزفول،شوشتر و دیگر شهرهای استان،حجت الاسلام امینی امام جمعه شهرستان مسجدسلیمان و مردم در سالن فجر باشگاه مرکزی برگزار شد.
در این همایش ورزشکاران زورخانه پوریای ولی مسجدسلیمان که یکی از زورخانه های قدیمی کشور به شمار می آید به هنرنمایی پرداختند و در پایان برنامه از پیشکسوتان و حامیان ورزش پهلوانی و زورخانه ای شهرستان تجلیل به عمل آمد.

در ابتدای این مراسم عبدالرضا صالحی رئیس اداره ورزش و جوانان مسجدسلیمان ضمن تاکید بر اهمیت حفظ فرهنگ ها توسط مردم اظهار کرد:کشورهای شرق آسیا ضمن اینکه توانستند فرهنگ و رسومات خود را حفظ کنند موفق شدند در تکنولوژی های مختلف حال حاضر دست پیدا کنند و در کشور ما که همیشه تاریخ یکتا پرست بودیم که ورزش زورخانه ای و پهلوانی یکی از راه های اتصال ورزش و دین این است.

وی ادامه داد:باید ورزش و مرام پهلوانی در جامعه جاری باشد و اگر میخواهیم فرهنگ خود را حفظ کنیم باید به فرهنگ پهلوانی که الگویی از اعمال امام علی(ع) است را‌ در جامعه حفظ و اشاعه بدهیم.

صالحی افزود:امیدواریم جوانان ما از فرهنگ و منش پهلوانی الگو بگیرند ،فرهنگی که در کنار ورزش،سلامتی و پهلوانی اصول دینی خود را حفظ می کند.

عبدالرضا صالحی در حاشیه این مراسم هم در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص برنامه های آینده ورزش و جوانان شهرستان برای جذب جوانان به ورزش زورخانه ای عنوان کرد:در صدد هستیم تا یک باشگاه ورزش زورخانه ای در ابتدا شهرستان افتتاح کنیم که مراتب اداری و نامه نگاری ها جهت افتتاح این باشگاه انجام شده است تا انشالله پس از دریافت مکان مناسب بتوانیم فرهنگ و ورزش زورخانه ای را نشر دهیم.

در ادامه برنامه حجت الاسلام امینی با اشاره روایت امام علی(ع) در خصوص جوانمردی و مروت،اظهار کرد:برای تمامی فضائل در جامعه مروت و جوانمردی زیرساخت است و گاهی بعضی از جوانان ناآگاه عرب و عجم می کنند حتی بزرگان هم همینطور و به صحابه پیامبر اهانت می کنند و با آبروی یک ایل بازی می کند.

وی ادامه داد:باید مرام در گفتار،نوشتن و عمل را داشته باشیم و یکی دیگر از جلوه های مرام،مرام ماندن است زیرا باید در مسجدسلیمان مرام ماندن و ساختن بیشتر شود چون اکثر مواقع ما مهاجر فرست هستیم و حرف ما در بُعد زورخانه این است که بمانیم،بسوزیم و بسازیم.

امام جمعه مسجدسلیمان افزود:حالا بعد از ۲۰ سال و پس دوره های بعد برای مسجدسلیمان،در حال حاضر وقت ماندن ،باهم بودن و ساختن مسجد سلیمان است و در حوزه های ورزش،هنر،قلم ،مدیریت شهری و…..در آرامش هستیم زیرا بعد از ایران،مسجدسلیمان یک دوره رفت(پسرفت ) داشت اما حالا زمان برگشت هست و همه مدیران،فرهنگیان،دانشگاهیان،جوانان و روحانیون اداره کرده اند تا دوباره مسجدسلیمان را شهر اولین های بومی کنند نه اولین های غیربومی و وارداتی،زیرا پیام شعار سال این است که خودمان بسازیم و استعدادهای فراوانی داریم مثل خانم ۴۰ساله ایرانی که در دنیا مطرح شد.

درباره نویسنده

1652مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبرگزاری امید. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی