با حضور استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان مراسم کلنگ زنی جاده کمربندی مسجدسلیمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری امید، مراسم کلنگ زنی جاده کمربندی شهرستان مسجدسلیمان با حضور استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان برگزار شد.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل مسجدسلیمان در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: امروز عملیات اولین قطعه جاده کمربندی مسجدسلیمان به طول ۱۴ کیلومتر و با عرض ۲۵متر  با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد تومان و چهار خطه آغاز بکار کرده است که عملا با احداث این جاده از مسیر دانشگاه آزاد،ارتفاعات روستای زمان آباد،چشمه زالوک و همچنین ارتفاعات انتهای هشت بنگله و مالکریم تا انتهای مسیر که تمبی است دیگر شاهد تردد کمتر خودرو های سنگین در سطح شهر خواهیم بود.

علی عیدیوندی در خصوص جاده میانبر و کمربندی هم اذعان داشت: در شهرستان امکان تردد از مسیر جاده کمربندی از چند نطه ممکن است اما در خصوص جاده میانبر هنوز درگیر مجوز زیست محیطی این پروژه هستیم که در هفته گذشته جلسلاتی با محیط زیست استان تشکیل شد که تمهیداتی برای اینکار پیش بینی شد و از ما درخواست کردند که ابتدا از منطقه امن فاصله بگیریم،کمترین طول را در منطقه حفاظت شده داشته باشیم و تمهیدات ایمنی حین وبعد از کار که شامل احداث پل طبیعی،گالری  و فنس های هشدار دهنده را ایجاد کنیم.

غلامرضا شریعتی در حاشیه مراسم کلنگ زنی جاده کمربندی مسجدسلیمان اظهار کرد: اولین قطعه جاده کمربندی مسجدسلیمان کلنگ زنی شد که انشالله یک شروعی برای جاده میانبر مسجدسلیمان – اهواز است که امیدواریم همینطور ادامه داشته باشد و پیمانکار این پروژه تاکنون فردی موفق در پروژه های دیگر بوده است که در تلاشیم با کیفیت عالی این کار را سرانجام برسانیم.

وی ادامه داد:نماینده و فرماندار شهرستان و همچینین مدیرکل راه و شهرسازی باید جهت استمرار این پروژه همکاری کنند و اقدامات لازم را انجام دهند و بنده هم در صورت درخواست حاضر به کمک جهت به سرانجام رسیدن این پروژه هستم که انشالله امیدواریم که این پروژه مهم یک طلیعه روشن برای شروع جاده میانبر مسجدسلیمان – اهواز با لحاظ دغدغه های همه مردم شهرستان باشد.

استاندار خوزستان اضافه کرد:در بحث پروژه جاده میانبر باید پیوست زیست محیطی،پیوست فنی و هم پیوست سیاسی اجتماعی وجود داشته باشد و همه منافع مردم در نظر گرفته شود اما این کار حتما انجام خواهد شد چون انجام این پروژه باعث تبدیل مسجدسلیمان به پل ارتباطی بین دو استان خواهد شد و مسیر مسجدسلیمان هموار خواهد شد که هرچه این مسیر هموارتر شود راه توسعه و آبادانی شهر آسان تر خواهد شد.

شریعتی ادامه داد: احداث این راه میتوان کار کوچکی برای جبران عقب ماندگی مسجدسلیمان باشد چرا که این شهر خدمات زیادی به کشور و استان کرده است و در حال حاضر وظیفه همه است تا این خدمات را پاسخ دهیم و تلاش کنیم تا مردم شهرستان با رفاه بیشتری زندگی کنند .

وی در خصوص پروژه های در حال انجام شهرستان هم اظهار کرد: دررابطه با مناطق آلوده، نفت موظف است تعیین تکلیف کند و فرودگاه در حال انجام است که ما مرتبا دنبال میکنیم اما پروژه پتروشیمی رازی نواقص و مشکلاتی را داشت که سعی میکنیم این مشکلات برطرف شود و در بهمن ماه شاهد کلنگ زنی چند واحد دیگری این پروژه خواهیم بود .

درباره نویسنده

1676مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبرگزاری امید. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی