هدایت الله خادمی:وزیر بهداشت پاسخگوی ماجرای پزشک جعلی در مسجدسلیمان باشد/عدم نظارت دقیق سازمان نظام پزشکی باعث گردید تا جان مردم مسجدسلیمان بازیچه این سهل انگاری نابخشونی قرار گیرد.

هدایت الله خادمی:وزیر بهداشت پاسخگوی ماجرای پزشک جعلی در مسجدسلیمان باشد/عدم نظارت دقیق سازمان نظام پزشکی باعث گردید تا جان مردم مسجدسلیمان بازیچه این سهل انگاری نابخشونی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری امید،هدایت الله خادمی با اشاره به این که اصل مشکل پیش آمده پیش آمده متوجه دولت هاست، اذعان داشت: متاسفانه باید گفت دولت ها نگاهی به خوزستان ندارند. وقتی دلسوزانه متوجه خوزستان نباشد زمینه بروز چنین مشکلاتی به سرعت فراهم می گردد.

هدایت اله خادمی از نمایندگان استان در مجلس در گفتگو با تابناک اظهار کرد: مسجدسلیمان جزء اولین شهرهایی است که در آن بیمارستان ساخته شد و به دنبال پزشکانی زبردستی در این شهر به طبابت پرداخته اند اما در حال حاضر متاسفانه شاهد آن هستیم که وجود پزشکی جعلی در تنها بیمارستان این شهر سبب بروز چنین فاجعه ای گردیده است.

خادمی با اشاره به اینکه اصل مشکل پیش آمده پیش آمده متوجه دولت هاست، اذعان داشت: متاسفانه باید گفت دولت ها نگاهی به خوزستان ندارند. وقتی دلسوزانه متوجه خوزستان نباشد زمینه بروز چنین مشکلاتی به سرعت فراهم می گردد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر شاهد آن هستیم که مردم استان خوزستان با نگاهی عاجزانه خواستار حضور پزشکان عمومی و متخصص در شهرهای خود می باشند و به هر فردی که ادعای طبابت داشته باشد اعتماد می کنند. زیرا انتخاب دیگری ندارند و مجبور به پذیرش اند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بخشی از مشکل پیش آمده در خصوص جعلی بودن پروانه طبابت نصیر ناصری متوجه مسئولین استانی و بخش دیگر آن متوجه مسئولان عالی دولت است زیرا مسئولین در مرکز، خوزستان را جزیی از ایران به حساب نمی آورند. مسئولین  فقط از منابع خوزستان استفاده می کنند اما در خصوص ارائه امکانات و خدمات هیچگونه اقدامی را در نظر نمی گیرند. از سوی دیگر مدیران استانی هم هیچگونه تلاشی در جهت اخذ امکانات به کار نمی بندند.

وی در خصوص نحوه تقسیط پزشک در سراسر کشور اظهار کرد: در مقایسه با سایر شهرهای کشور کمترین تعداد پزشک به شهرهای خوزستان نظیر مسجدسلیمان اختصاص یافته است.

خادمی در ادامه گفت: مدیریت خوزستان مدیریتی  ضعیف و ناکارآمد است البته این نکته را نیز نباید نادیده گرفت که در تخصیص امکانات به این استان نیز از سوی مسئولین مرکز کم کاری های بسیار صورت می گیرد. لازم به ذکر است اگر مدیریت استان قوی و کارآمد بود در صورت عدم تخصیص منابع مدیران استان با تحت فشار قرار دادن وزرای مربوطه حقوق مردم خوزستان رو مطالبه می کردند.

نماینده مردم ایذه و باغملک با اشاره به این موضوع که سازمان نظام پزشکی متولی امر بازرسی و نظارت بر اسناد و مدارک پزشکان می باشد، افزود: سازمان نظام پزشکی بایستی در خصوص تشخیص هویت این پزشک جعلی دقت و نظارت کارآمدتری را به کار می گرفت. عدم نظارت دقیق سازمان نظام پزشکی باعث گردید تا جان مردم مسجدسلیمان بازیچه این سهل انگاری نابخشونی قرار گیرد.

خادمی تاکید کرد: مدیران خوزستانی برای جلوگیری از رخداد چنین حوادثی باید در جهت اخذ امکانات از مرکز مطالبه گر باشند. مشکل اساسی اینجاست که مرکز در تامین پزشکان موردنیاز استان عملکرد بسیار ضعیفی دارد. شایان ذکر است در سال جاری در خصوص تقسیم پزشکان هیچگونه سهمی به مسجدسلیمان، شوش، ایذه و باغملک تعلق نگرفت.

وی تصریح کرد: حال که جعلی بودن یک پزشک در شهر مسجدسلیمان برای همه آحاد مردم آشکار گردیده است، استاندار خوزستان و سایر مدیران اجرایی استان باید از طریق شخص وزیر بهداشت خواهان پیگیری موضوع و در صورت لزوم خواهان استیضاح وی باشند تا ازاین طریق حقوق از دست رفته مردم استان محقق گردد.

درباره نویسنده

1540مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2019 خبرگزاری امید. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی