هشدار فرمانده انتظامی شهرستان مسجدسلیمان مبنی کلاهبرداری های تلفنی

به گزارش خبرگزاری امید،سرهنگ کارآگاه حسینی در این پیام هشداری گفت:شهروندان گرامی مراقب کلاهبرداران حرفه ای که به روشهای مختلف اقدام به اغفال و فریب نموده و مبالغ هنگفت به جیب می زنند باشند.

این مقام انتظامی در ادامه گفت:مردم عزیز به تماسهای گرفته شده از منبع های نامشخص تحت عناوین برنامه های تلویزیونی و رادیویی و مژده برنده شدن در مسابقات و قرعه کشی ها و نیز درخواست آنها مینی حضور در پشت خودپردازهای بانکی و ارسال شماره حساب برای انتقال وجه به حسابشان ننموده و از آنجایی که کلاهبرداران قصد دارند تا با تطمیع افراد به اقدام عملی نمودن نیات  سوئ خود و خالی نمودن حساب شهروندان نمایند،از حضور در خودپردازها و تغییر زبان دستگاه و اجرای خواسته های تماس گیرنده اجتناب نمایند.

وی تاکید کرد: برای انتقال و واریز وجه به حساب،به هیچ اطلاعاتی بجز شماره کارت 16 رقمی نیاز نیست و مراجعه به دستگاه عابر بانک نیز لازم نیست.

این مقام مسئول ادامه داد:همچنین برای اطمینان واقعی بودن شماره تماس گرفته شده می توانید با شماره 0612187106 پلیس فتای فرماندهی انتظامی شهرستان تماس گرفته و از صحیح بودن آن اطمینان پیدا کنید.

سرهنگ حسینی تصریح کردک اگر موفق به تماس نشدید باید مراقب باشید که اطلاعات شخصی از شما گرفته نشود چون بعد از گذشت مدت زمانی با همین اطلاعات،اعتماد سازی کرده و به اهداف پلید خود می رسند.

وی اضافه کرد:شهروندان گرامی با رعایت نکات،تعا بالای 90 درصد درگیر کلاهبرداری های پیامکی و تلفنی نمی شوند و البته باید بدانند افراد کلاهبردار با ترفندها و شیوه های مختلف اقدام به اغفال افراد نموده و حتی بعضی افراد با سواد نیز به خاطر طمع گرفتار آنها می شوند.

درباره نویسنده

1668مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبرگزاری امید. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی