رئیس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان :یکی از مهمترین مشکلات اموزش وپرورش مسجدسلیمان کمبود فضاهای آموزشی است

رئیس اداره آموزش و پرورش مسجدسلیمان با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در این شهرستان گفت: یکی از مهمترین مشکلات اموزش وپرورش مسجدسلیمان کمبود فضاهای آموزشی است.

منوچهر قاسمی منجزی اظهار داشت: در آموزش علوم پایه و علوم مهارتی در مدارس این شهرستان با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مشکلات حوزه آموزش و پرورش در این شهرستان قدیمی و فرسوده بودن بافت برخی مدارس و کمبود فضاهای آموزشی مسجدسلیمان است، بیان کرد: هم اکنون تعداد قابل توجهی از مدارس شهرستان دارای بافت قدیمی و فرسوده هستند.

وی با اشاره به اینکه زیباسازی و نوسازی محیط این گونه مدارس منجر به افزایش انگیزه در بین دانش آموزان و نیز در میان معلمان می‌شود افزود: مشکل برخی مدارس که دارای بافت قدیمی و فرسوده هستند با نوسازی و یا بازسازی این گونه مدارس رفع نمی‌شود چرا که ساختار سازه‌ای این مدارس دچار اشکال هستند.

رئیس آموزش و پرورش مسجدسلیمان با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در این شهرستان گفت: هم‌اکنون نزدیک به نیمی از مدارس مسجدسلیمان به صورت گردشی و
در دو نوبت صبح و عصر فعالیت می‌کنند که این مسئله ارتقا کیفیت آموزشی را در پی نخواهد داشت چرا که یکی از شاخصهای ارتقا کیفیت آموزشی تبدیل مدارس به نوبت صبح ثابت است.

وی رفع کمبود فضاهای آموزشی درشهرستان را مستلزم توجه به ایجاد زیرساخت‌های مناسب در آموزش و پرورش و ایجاد اماکن آموزشی عنوان کرد.

قاسمی منجزی افزود: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب آموزش وپرورش کانون خلق آینده هر جامعه ای است و سرمایه‌گذاری دراین حوزه هزینه نیست از ادارات و سازمانهای دولتی شهرستان خواست تا همکاری مطلوبی با آموزش و پرورش شهرستان به خصوص در ایجاد کلاسهای هوشمند مدارس داشته باشند.

وی افزود: درجلسه شورای اداری شهرستان مقرر شد ادارات و سازمانهای دولتی شهرستان در زمینه ایجاد کلاسهای هوشمند با آموزش و پرورش شهرستان همکاری
داشته باشند که تاکنون 3 کلاس درس هوشمند شده‌اند اما انتظار داریم با همکاری بیشتر ادارات تعداد کلاسهای هوشمند شهرستان به بیش تر از این تعداد افزایش یابند.

رئیس آموزش و پرورش مسجدسلیمان به برخی مشکلات مالی در اداره متبوعش اشاره کرد و افزود: بنا به تصمیم وزارت آموزش و پرورش در دولت قبل مبنی بر عدم پرداخت هزینه برق توسط مدارس در سنوات گذشته این هزینه توسط وزارت آموزش و پرورش پرداخت نشده است که امیدواریم هزینه برق مدارس شهرستان که معادل 250 میلیون تومان است پرداخت شود ویکی از دغدغه‌های ما در آموزش وپرورش شهرستان برطرف شود.

قاسمی یکی دیگر از مشکلات آموزش وپرورش مسجدسلیمان را کمبود نیروی انسانی عنوان کرد وافزود: در آموزش علوم پایه وعلوم مهارتی با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم.

وی با اشاره به موضوع هدایت تحصیلی در انتخاب رشته تحصیلی دانش‌آموزان در دوره دوم متوسطه با اشاره به رشته های فنی و حرفه ای و کارودانش بیان داشت: کسب مهارت دانش آموزان ازطریق انتخاب رشته‌های فنی وحرفه ای وکارودانش می‌تواند منجر به ورود دانش آموزان به بازار کار وکاهش آمار بیکاری شود.

قاسمی منجزی همچنین درخصوص مشکلات معیشتی معلمان گفت: مشکلات و دغدغه معیشتی معلمان می‌تواند منجر به کاهش دغدغه آموزشی و کاهش تمرکز آنان
برمسئله آموزش شود و تا زمانی که معلمان دغدغه و مشکلات معیشتی داشته باشند نمی‌توانند به شکل مطلوبی به امور پژوهشی بپردازند.

وی هم چنین در خصوص اقدامات نهضت سواد آموزی آموزش و پرورش شهرستان نیز اظهار داشت: هم اکنون تعدادی افراد به صورت آموزشیار نهضت سوادآموزی با این بخش همکاری دارند که به ازای هر نفر قبولی در پایه‌های مختلف سوادآموزی مبالغ قابل توجهی به آموزشیاران تعلق می‌گیرد و هم چنین به هر کدام از سواد آموزان که در پایه‌های مختلف موفق به کسب رتبه قبولی شوند نیزمبلغ 200 هزار تومان تعلق می‌گیرد.

قاسمی افزود: آموزش وپرورش شهرستان با برگزاری دوره‌های مختلف برای آموزشیاران نقش مهمی در جهت رفع معضل بی سوادی ایفا می‌کند وی همچنین در خصوص احتمال جذب و به کارگیری آموزشیاران نهضت سواد آموزی در آموزش وپرورش عنوان کرد: دراین خصوص وزارت آموزش و پرورش تصمیم گیرنده خواهدبود.

تسنیم

درباره نویسنده

1666مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبرگزاری امید. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی