جلسه شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد

به گزارش امید مسجدسلیمان،صبح امروز(شنبه)با حضور حجت الاسلام امینی امام جمعه،نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دکتر پاکدل فرماندار مسجدسلیمان جلسه شورای اداری این شهرستان در سالن جلسات شرکت نفت باشگاه مرکزی برگزار شد.
حجت الاسلام امینی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک دهه کرامت و هفته قوه قضائیه گفت:مسجدسلیمان نیازمند یک نگاه ویژه است،شهری که هنوز گره های کوچک و بزرگ دارد در همین شرایط فعلی که درگیر بیماری کرونا هستیم از همه کسانی که در این زمینه تلاش کردند همچون شرکت نفت،شبکه بهداشت و درمان،نیروهای نظامی و انتظامی،موسسات مردم نهاد و خیریه مثل قرارگاه امیرالمومنین(ع) که ۲۰۰هزار ماسک تولید کردند تشکر می کنم.
وی ادامه داد:همیشه بنا را بر کار فرهنگی گذاشتیم و بارها گفته ایم به عزل و نصب ها کار ندارم اما به عملکردها و سلامت کاری،کار دارم زیرا مسجدسلیمان خود دارای هزاران گره است اما نقاط قوت خوبی داریم و امیدوار هستیم.
امام جمعه مسجدسلیمان ادامه داد:در بحث فرهنگ سازی،مسئولان بسیار خوب می توانند کار کنند مثلا یک مسئول در اوج فقه و تجربه می تواند آن خصیصه موردنیاز و متناسب با کار خود را نداشته باشد و دستگاه تحت مدیریت او از کنترل خارج شود اما ما معتقدیم فرد باید در جای خودش باشد و از استاندار محترم خوزستان تقاضا داریم نگاه ویژه ای به مسائل ادارات مسجدسلیمان داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت:گاهی یک فرد بر اثر یک جرم روانه زندان می شود و یک مسئول بیت المال را هدر می دهد، با اعصاب مردم بازی می کند و نتیجه آن تماس های مکرر مردم با امام جمعه،نماینده و فرماندار می شود انتظار داریم برخورد شود،برخی سالهاست مسجدسلیمان را به مسخره گرفتند و فرد مسئول بعد از رای گرفتن، بجای اینکه گره ای از کار مردم باز کند خودش ده ها گره به زندگی مردم اضافه می کند.

وی در پایان تاکید کرد:وقتی شاه مهره قوه قضائیه که شاه دزد بود محاکمه می شود در مسجدسلیمان هم باید به پشتوانه دستگاه قضا با افرادی که مردم را به سخره می گیرند و خیال می کنند هر کاری می خواهند می توانند انجام دهند به شدت برخورد شود.

در ادامه این جلسه نماینده مردم مسجدسلیمان عنوان کرد: جا دارد از زحمات و تلاش های آقای ظاهری و دوستان همراه ایشان تشکر و قدردانی نمایم اما معتقدم انتخابات به پایان رسیده است و امروز فصل کار و خدمتگزاری فراهم شده است که باید برای برآورده ساختن خواسته های مردم با همه توان تلاش کنیم.

وی افزود:ملاک ما در بحث انتخاب مدیران، رضایت مردم است و برای کاهش این نگرانی ها نیاز به تدبیر است که این تدبیر در مدیریت جهادی تعریف شده است زیرا مردم از برخورد بعضی مدیران به شدت گلایه مند هستند و از همه ما انتظار دارند بدون جناح بازی های سیاسی و طایفه ای به فکر خدمت و گره گشایی باشیم.
دکتر ورناصری اضافه کرد:با همه مشکلات به آینده بسیار خوشبین هستم و معتقدم می شود مشکلات متعدد مردم را حل کنیم تا یک رضایت مندی صورت گیرد،من برای قتل عام مدیران یا برای تسویه حساب های شخصی و جناحی حضور پیدا نکردم اما خط قرمز من مردم و رضایت آنان است که باید به آن توجه داشت و همه مدیران برای تحقق آن تلاش کنند.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد:برخلاف بهره مندی منطقه ما از نعمت های بی شمار خداوند متاسفانه در ۴۰ سال گذشته نتوانسته ایم از این داشته ها استفاده کنیم،یکی از اقدامات مهم مدبران باید زندگی در مسجدسلیمان و در کنار دیگر شهروندان باشد و اعتقاد داریم حتی بخشداران عزیز خانه های خود را به محل خدمت شان بیاورند تا مشکلات مردم با سرعت بیشتری پیگیری و رفع شود.

فرماندار مسجدسلیمان در ادامه این جلسه ضمن تقدیر از خبرنگاران شهرستان گفت: شورای اداری محلی است برای مشورت و تسریع در حل مشکلات مردم که طی ۶ ماهی که بنده به عنوان سرپرست و فرماندار مسجدسلیمان منصوب شده ام با حمایت اعضای محترم شورای تأمین و اعضای شورای اداری شهرستان، امام جمعه محترم، نمایندگان پیشین و فعلی مردم در مجلس شورای اسلامی توانسته ایم اقداماتی را انجام دهیم.
وی ادامه داد:در ابتدای حضور ما،با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مصادف شد، برگزاری انتخابات مجلس که به لطف خداوند و با تلاش هیئت های اجرایی و نظارت توانستیم انتخابات سالمی را برگزار نمائیم.

وی ادامه داد: پس از انتخابات وارد بحران کرونا شدیم در برهه ای با اقدامات انجام شده جز شهرهای سفید بودیم اما با آزاد شدن محدودیت ها متاسفانه شاهد اوج این بیماری در کل استان خوزستان هستیم.

دکتر پاکدل در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی میز خدمت برای اولین بار در شهرستان اشاره کرد و گفت: تکریم ارباب رجوع اولویت اول ماست به همین دلیل از روز اول گفتم مدیری که پاسخگو نباشد جایی در این شهرستان ندارد.

وی ادامه داد:بعد از انتخابات پیگیری مناطق آلوده به نفت و گاز در دستور کار قرار گرفت و بعد از زلزله تیرماه،احداث ۵۴۰ واحد مسکونی در زمین مشخص شده در شهرک امام رضا(ع) را شروع کردیم و حدود ۳۰۰ واحد دیگر را در شهرک تلخاب برای منازل آسیب دیده بر اثر زلزله مشخص کردیم که پس از مطالعات لازم کار احداث آن شروع خواهد شد.

فرماندار مسجدسلیمان اضافه کرد:در سال جاری در صورت همکاری مردم حدود ۴۵۰۰ واحد از منازل در بافت های فرسوده شهرستان بازآفرینی خواهند شد و در بحث رونق مجدد واحدهای تولیدی،توانستیم مشکلات واحدها را استخراج کنیم و چندین واحد را در شهرک صنعتی مجددا وارد چرخه تولید کنیم.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت:پیگیری راه اندازی فرودگاه ادامه دارد و در چند روز گذشته مدیران کل دفتر فنی استانداری و فرودگاه های استان خوزستان در شهرستان حضور پیدا کردند و پس از آن کارشناس مشاوری برای برداشت نقشه ها و مختصات در شهرستان مسجدسلیمان حضور پیداکرد که انشالله بزودی رئیس فرودگاه های کشور برای شروع آن به مسجدسلیمان سفر خواهد کرد و در بحث جاده میانبر هم پیگیری های لازم انجام شد و اکنون با سرعت در حال انجام است و انشالله با حمایت های نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی تداوم پیداکند.

دکتر پاکدل افزود:در بحث جاده جریک، حمایت سرمایه گذاران،دعوت بیش از ۱۶ تن از مدیران کل به شهرستان و پیگیری و حل مشکلات تیم نفت اقدامات مهمی بودند که در شهرستان انجام شدند که در بازدید مدیرکل منابع طبیعی دو مورد از مصوبات مهم در حال عملی شدن هستند که دو پروژه بند خاکی آب بهار و قلعه مدرسه کار مناقصه آنها انجام و برنده این مناقصه ها مشخص شد و در مرحله تجهیز کارگاه هستند.
وی در بحث راه اندازی دانشگاه فرهنگیان هم تشریح کرد:از اسفند ماه سال گذشته کار پیگیری آن شروع شد و پس از پیگیری های مکرر در جلسه هیئت امناء استان خوزستان مطرح شد و با درخواست مسجدسلیمان مخالفت شد اما پیگیری های ما و ورود نماینده محترم مردم مسجدسلیمان این موضوع حل شد که خوشبختانه مکان پیشنهادی ما(دبستان شهید معرف)مورد تایید کارشناسان قرار گرفت و انشاء الله از اول مهرماه دانشجو پذیرش خواهیم کرد و در جهت ارتقاء رتبه علمی شهرستان،خوشبختانه توانستیم همکاری شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان را داشته باشیم و کلیه کلاس های آموزشی کنکور را از اول مهرماه سال جاری بصورت رایگان برگزار کنیم و معتقدیم در بحث اساتید هم اولویت باید از نیروهای بومی باشد.
فرماندار مسجدسلیمان در پایان عنوان کرد: مدیر بومی کسی ست که خود و خانواده اش در این شهر زندگی می کنند نه این که خانواده در شهرهای همجوار و خودش در حال تردد میان شهرهاست.

وی ادامه داد: مدیران مسجدسلیمان باید ۲۴ ساعته در خدمت مردم باشند نه این که چند ساعت از وقت خود را صرف تردد میان شهرها کند،مدیری که فرزندش در مدارس این شهر درس نخواند چگونه می خواهد به حل مشکلات این مدارس کمک کند؟با تمام توان و کار شبانه روزی  پای خدمتگزاری به مردم خواهم ماند و بدون شک این راه را برای توسعه شهرستان ادامه خواهیم داد.

دادستان مسجدسلیمان در ادامه جلسه ضمن ارائه گزارشی از آمار جرائم در شهرستان و تاکید بر رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تشریح کرد:هفته قوه قضائیه بهانه ای است تا بتوانیم گزارشی از عملکرد دستگاه قضا را به مردم ارائه دهیم.

وی ادامه داد:در سال گذشته ۳۱ هزار و ۵۳۳ پرونده بدون در نظر گرفتن پرونده هایی که در شورای حل اختلاف رسیدگی شده است وارد دادگستری شد که از این تعداد ۳۱ هزار و ۱۳۰ پرونده منتج به نتیجه گردید و این در حالی ست که تمامی این پرونده ها توسط ۱۳ قاضی بررسی شده است.

اسکندری ادامه داد: در سال ۹۹ یک فقره قتل عمدی در شهرستان رخ داد که پدری فرزند خود را به قتل رساند و البته خود ایشان نیز به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

وی ادامه داد: در سال نود و هشت ۵ فقره قتل عمدی رخ داد که خوشبختانه هر ۵ قتل توسط دستگاههای نظامی و انتظامی کشف و قاتلان نیز دستگیر شدند و اما در سال جاری یعنی ۳ ماه گذشته ۹ فقره خودکشی و در سال نود و هشت ۲۸ و سال ۹۷ نیز ۱۳ مورد خودکشی داشتیم.

وی در ارتباط با انجمن حمایت از زندانیان نیز گفت: این انجمن با استفاده از ظرفیت خیرین از اسفند ۹۸ تا خرداد ۹۹ حدود ۱۶۲ میلیون و ۹۵ هزارتومان به خانواده های زندانیان کمک کرده است.

دادستان مسجدسلیمان در پایان گفت:اولین جرم در شهرستان بحث سرقت است،تلاش قوه قضائیه مبارزه با انواع فساد همچون فساد اداری ست و هر کس که در کشف حقیقت به ما کمک کند از او حمایت خواهد شد

لازم به ذکر است بهزاد شیانخواه سرپرست اداره آموزش و پرورش و دکتر شایسته شمی پور سرپرست بهداشت و درمان مسجدسلیمان گزارشی از عملکرد ادارت تحت نظر خود را ارائه دادند.

درباره نویسنده

1667مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبرگزاری امید. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی