اطلاعیه شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان در خصوص شایعات مطرح شده در فضای مجازی در خصوص متوفیان مبتلا به کرونا

اطلاعیه شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان در خصوص شایعات مطرح شده در فضای مجازی در خصوص متوفیان مبتلا به کرونا

به گزارش امیدمسجدسلیمان، شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان در خصوص شایعات مطرح شده در خصوص متوفیان مبتلا به کرونا، جهت تنویر افکار عمومی اطلاعیه ای را صادر کرد که بشرح ذیل است:

در روزهای اخیر بازار داغ شایعات و اخبار غیرموثق در فضای مجازی در خصوص بیماران کرونایی و نحوه رسیدگی به آنان و نحوه تدفین غیراصولی متوفیان نه تنها خاطر بازماندگان را می آزارد و در شرایط حساس کنونی به امنیت روانی و آرامش جامعه لطمه می زند و خستگی کادر خدوم بهداشت و درمان که به عنوان مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه باکرونا هستند را مضاعف می نماید.

همه میدانیم که ویروس کرونا کل دنیا را تسخیر کرده است و کشور ایران و استان خوزستان و شهر مسجدسلیمان نیز از این قائله درگیری با ویروس منحوس مستثنی نمی باشد.

لذا به اطلاع همشهریان عزیز می رساند که کلیه مراحل شستشو، غسل وتدفین کلیه متوفیان کرونایی با رعایت بهداشت و مطابق موازین شرعی دین مبین اسلام و پروتکل های کشوری رعایت بهداشت و درمان و آموزش و پزشکی صورت میگیرد و به منظور جلوگیری و یا به حداقل رساندن انتقال عوامل عفونی تدابیر ایمنی زیست محیطی اندیشیده شده است. به گونه ای که حفر قبر با توجه به شرایط منطقه و اقلیم حداقل ۲متر و کلیه مراحل غسل و تدفین با حضور ناظران شرعی و نمایندگان مرکز بهداشت صورت می گیرد. همچنین داخل قبر قبل از قراردادن متوفی آهک پاشی می گردد.

پس در شرایط که بعضی از همشهریانمان داغدار جان باختگان ویروس کرونا هستند با نشر اخبار غیرموثق و کلیپ هایی در خصوص تشییع و تدفین متوفیان کرونایی نمکی بر زخم های آنان نباشیم و با رعایت توصیه های بهداشتی و شستشوی صحیح و مرتب دست ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی ضمن عدم حضور در اجتماعات از انتشار و ابتلای ویروس جلوگیری کنیم .

به امید روزی که با کمک همه شما شاهد ریشه کن شدن این ویروس منحوس باشیم .

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان 

درباره نویسنده

1667مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبرگزاری امید. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی