رئیس شبکه بهداشت ودرمان مسجدسلیمان:انتظار داریم مردم در پذیرش مهمان نوروزی صرف نظر کنند/بسیاری از مبتلایان به کرونا در سنین جوان تر به راحتی می توانند کنترل شوند اما عدم مراجعه آن ها می تواند باعث سرایت به خانواده شود/برای کنترل و پایان بیماری به مشارکت و همکاری مردم نیاز داریم

به گزارش امید مسجدسلیمان،دکتر سرمست در گفتگو با خبرنگار ما از غربالگری ۶۰درصد از جمعیت مسجدسلیمان با سامانه ۴۰۳۰ خبر داد و گفت:خوشبختانه علیرغم استقبال کم مردم از سامانه خوداظهاری توانستیم با یک کار شبانه روزی، همکاران پرتلاش ما در شبکه بهداشت از طریق سامانه ۴۰۳۰ با مردم تماس بگیرند و سوالات مرتبط با سلامت و علائم بیماری را جویا شوند.
وی گفت:با همه امکانات پای کار هستیم اما حقیقتا این مهم بدون همکاری و مشارکت مردم نتیجه بخش نخواهد بود و اگر مردم صادقانه به سوالات پاسخ دهند براحتی می توانیم بیماریابی را پیش ببریم و بدیهی است که این کار باعث قطع زنجیره انتقال خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان اضافه کرد:بیماری کرونا در سنین پایین و جوانان علائم ضعیفی دارد و اگر افراد دارای حتی علائم ضعیف، برای درمان مراجعه کنند براحتی می شود کار درمان را در پیش گرفت که اگر مراجعه صورت نگیرد می تواند باعث سرایت به دیگر اعضاء خانواده و اطرافیان شود.
دکتر علی سرمست تاکید کرد:انتظار دارم همشهریان عزیز از مهمانی رفتن و پذیرش مهمان خودداری کنند زیرا اکثرا افراد مبتلا قربانی مسافرت ها و مهمانی رفتن هستند.
وی در پایان یادآور شد:شهروندان مسجدسلیمانی هرچه زودتر با ورود به سایتhttp://Salamat.gov.ir فرم خوداظهاری را تکمیل کنند که انتظار داریم ۳۰درصد از جمعیت شهرستان در این سامانه خوداظهاری داشته باشند که متاسفانه تاکنون کمتر از ۱۰ درصد انتظار،شرکت کرده اند.

درباره نویسنده

1667مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبرگزاری امید. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی